Tato legendární kapela se rozhodla pro své severoamerické turné, které se uskuteční v květnu a červnu, udělat něco ne úplně obvyklého. Místo toho, aby sáhla do vod zaručených kapel a vybrala si zde své předskokany, rozhodla se vyzvat místní kapely. O co se hraje? Pro mnohé o pohádkovou výhru, vítězná kapela totiž bude právě na tomto severoamerické turné dělat Metallice předskokany.

Obrovská šance

Pro začínající kapely tak není většího úspěchu, než otvírat koncerty právě kapely Metallica. Budou mít možnost v rámci WorldWired Tour stát na obrovských stadionech a hrát pro desítky tisíc lidí. Bonusem navíc jsou již potvrzení hosté tohoto severoamerického turné, Volbeat a Avenged Sevenfold.

Soutěž se jmenuje Hit The Stage a kapela, která získá největší počet hlasů, bude mít tu možnost účastnit se všech pěti koncertů. Metallica v tomto odvětví není nováčkem, sledovali místní kapely v jiných částech světa, například v Střední či Jižní Americe. Fanoušci, jak se zdá, si tento počin oblíbili a Metallica se tak rozhodla vyslyšet jejich prosby.

Jak bude soutěž probíhat?

Soutěž už probíhá a hlasovat se může na oficiálních stránkách Metallicy a probíhá ve dvou kolech. V prvním kole se přihlásí zájemci pomocí místních rádií. Následně dvě kapely, které budou mít nejvíc hlasů, se proti sobě utkají ve druhém kole, ze kterého jedna z nich vzejde vítězně.

Turné s legendou

Vítězná kapela se objeví po boku Metallicy 19. května ve Foxborough, 4. června v St. Louis, 14. června v San Antoniu, 16. června v Dallasu a naposledy 18. června v Chicagu.