Po šesti letech přinesla kultovní kapela J.A.R. svým fanouškům novou desku. Dalo by se říci, že měli dlouhou dobu na to, aby vytvořili opravdu skvělou desku. A tak to také je, vydali opravdu silné album, které je předurčeno k úspěchu. V pořadí již osmé řadové album obsahuje spoustu zábavných, ale také silných skladeb, které zaručí příjemný a kvalitní poslech.

Jednotka akademického rapu

Jednotka Akademického raku nebo také Jaromír a Radomír, ve zkratce J.A.R. je přední česká kapela. Fungují od roku 1989, symbolicky byla založená 17. listopadu a na scéně je tedy úctyhodných 28 let a chtěli bychom jí zařadit do nějakého žánru, pak by to byl funk, rok a rap. Základní sestavou v té době byl autor hudby Roman Holý spolu s Michaelem Viktoříkem a Otou Klempířem. Na svém kontě má kapela celkem osm řadových desek.

Nejde vlastně ani tak o kapelu, jako o příležitostné setkávání předních českých jazzmanů a hudebních producentů. Členové kapely mají své vlastní projekty a kapely. Během roku se sejdou na několik koncertů. Už takovou klasickou je koncert dne 17. Listopadu, který se tradičně koná ve velkém sále Lucerny. Kapela tak se svými fanoušky oslaví každým rokem své narozeniny.

Eskalace dobra

Eskalace dobra je název nového alba J.A.R. a po šesti letech jde o opravdu vydařenou desku. Toto seskupení má stále i po těch letech opravdu co nabídnout. Křest alba proběhl 20. dubna v prostorách Lucerna Music Baru a Jaři tedy oficiálně pustili do světa své nové „dítko“. Album vyšlo 10. března a obsahuje celkem jedenáct nových písniček a také několik bonusů.

Opět na albu nechybí pověstná ironie, změny stylu a velmi vychytané texty. To všechno završí skvělé hudební a pěvecké výkony, na které jsme u J.A.R. zvyklí. Na albu najdete songy jako Zhublas, Tři elektrálové, Spral to ďas, Jsem vymletej a mnoho dalších.