Dcera rockera Petra Jandy, zpěvačka německé kapely Die Happy, dříve muzikálová zpěvačka a nyní také sólová zpěvačka. To všechno je výčet, který patří ke zpěvačce Martě Jandové. Ta si v loňském roce nadělila po dlouhých letech první sólové album. Pojmenovala jej Barvy a přináší z něj postupně pro své fanoušky ochutnávky v podobě singlů a videoklipů. První byl k písni MILOVAT a poukazoval vtipně na nejrůznější filmové scény. Parťáka jí ve videoklipu hrál Václav Noid Bárta.

Nový videoklip

V minulém roce Marta vydala první sólové album s názvem Barvy. Z něj vyšla titulní píseň, která dostala stejný název – Barvy. Jelikož je to píseň o tom, že každý člověk má v životě a okolo sebe nějakou barvu dostala příhodný název. K této písni rovněž vznikal videoklip. Ten si vzal pod taktovku Václav Noid Bárta, který s Martou spolupracuje na několika projektech. Znají se z muzikálů, kde spolu působili a dodnes jsou velkými přáteli, svorně se nazývají bratrem a sestrou.

Celý videoklip se natáčel v lednu, kdy sama zpěvačka poznamenala, že bylo mínus sedm stupňů, tedy velká zima a ona se musela před kamerou objevovat v lehkých a éterických šatech. Na jemné a dechberoucí atmosféře to nijak neubralo, možná právě naopak. Marta se ve videoklipu objevuje hned v několika modelech a krásné zimní krajině, která celkovou atmosféru podtrhuje a dotváří tak pocit tajuplnosti.

K novému albu Barvy Jandová v loňském roce uspořádala dva koncerty a v letošním roce by měla odjet pár sólo koncertů. Některé již v březnu proběhly, další se teprve chystají. Spolu se svou domovskou kapelou Die Happy rovněž odehraje pár koncertů a společně chystají novou desku.