Festival Happy Faces je snad jediným festivalem v ČR, na který můžete současně pozvat mámu, tátu, prarodiče, bráchu i kamarády ze základky. O největší hvězdy hudební scény nebude rozhodně nouze. Druhý ročník tohoto putovního festivalu se uskuteční ve dnech 31. srpna – 1. září v areálu Leteckého muzea v Koněšíně.

Dva dny nabité hudbou

Happy Faces se v letošním roce koná již podruhé a poprvé svůj program uzpůsobil na dva dny a dvě pódia. Na programu si dali organizátoři velmi záležet a přijede-li celá rodina, rozhodně nebude nikdo litovat! Na své si přijdou posluchači snad všech věkových kategorií. Cílem festivalu je spojovat generace a vytvořit všem na tváři šťastný úsměv – proto Happy Faces.

Teenagery nadchne stále populárnější skupina Slza, mladý a nadějný hudebník Jakub Ondra, jehož kariéra v zahraničí strmě stoupá vzhůru, nebo kapely Jaksi Taksi, Element a The Four Elements. Na zlaté devadesátky zavzpomínají fanoušci skupiny Lunetic a Kelly Family. Jako zahraniční hvězda se totiž představí zakladatel Kelly Family John Kelly s manželkou Maite Itoiz, prvotřídní španělskou operní pěvkyní. Představí tak úplně poprvé exkluzivní dvouhodinovou premiéru svého nového programu „A Thousand Years„.

Hlavní hvězda festivalu však pochází z Česka, konkrétně z Ostravy. Nebude to nikdo jiný než stále krásná a svěží Marie Rottrová, první dáma soulu. Pokud se o mužích říká, že zrají jako víno, Marie Rottrová je velkým příkladem, že se toto rčení vztahuje i na ženy. Její hlas je stále dokonalý a její vizáž by jí mohla závidět kdejaká čtyřicátnice. Dále na festivalu zahraje například herec a zpěvák Jiří Schmitzer, zasloužilý umělec Jaroslav Hutka, vítězka Hlasu ČeskoSlovenska Lo Hrůzová, oblíbení rodáci z okolí, kapela Bagr nebo vynikající zpěvák Petr Bende s kapelou, který si pomalu, ale jistě buduje slibnou kariéru také v zahraničí.

Celý program festivalu najdete na internetových stránkách www.happyfacesfestival.eu kde se dozvíte spoustu dalších informací. Vstupenky jsou k dostání v sítích předprodeje Ticketstream a GoOut. V Třebíči si můžete lístky na festival zakoupit v prodejně Hudební nástroje Mijovič.