Rok 2017 pomalu končí a nastává bilancování, které album se umělcům vyšlo a které naopak ne. Mnoho fanoušků se dočkalo vysněného alba od svého oblíbeného autora a mnozí na to album čekají. Jak jste na tom vy? Vydal vám váš interpret album, které je pro vás to nej? Nebo na album teprve čekáte? Přinášíme pár interpretů, kteří ohlásili vydání alba na rok 2018.

Lucie – EvoLucie

Česká kultovní hudební skupina, která na hudební scénu vplula nahrávkou v roce 1988. Za celou dobu svého působení vydala spoustu singlů, studiových i koncertních alb. Od roku 2004 měla tvůrčí pauzu. Na jaro 2018 původní sestava vydává studiové album EvoLucie a následuje ho halové turné.

Franz Ferdinand – Always Ascending

Kapela Franz Ferdinand byla založená v roce 2001 v Glasgow. Nesou jméno po rakouském arcivévodovi Františku Ferdinandu d´Este. Dlouho očekávané páté studiové album této skotské indie-rockové skupiny se plánuje na 9. února. Nahrávalo se v Londýně a Paříži a na desku si fanoušci museli počkat takřka pět let. Půjde navíc také o první desku po příchodu dvou nových členů.

Fall Out Boy – Mania

Americká rocková kapela z Illinois vznikla v roce 2001. V roce 2009 si kapela dala pauzu na dobu neurčitou. Nyní to napravuje a přináší očekávané sedmé album Mania. Vyjít by mělo 18. ledna 2018 a první singl Young and Menace vyšel v dubnu 2017.

Nightwish – Decades

Finská metalová skupina vznikla v roce 1996. Jednou z nejvýraznějších zpěvaček, která kapelou prošla, byla Tarja Turunen, která byla zakládajícím členem. V roce 2005 byla vyhozena. Na rok 2018 je připravena kompilace Decades.

Judas Priest – Firepower

Anglická heavy metalová formace vznikla v roce 1969 v anglickém Birminghamu a počátkem roku 2018 fanoušci očekávají osmnácté studiové album. Producentsky se na něm podílel Tom Allomem, Andy Sneap a Mike Exeter.