Je zajímavé, kolik bezpečnostních prvků existuje, ale mnoho lidí nemá na svém pozemku ani jeden z nich. Vážíte si svého majetku? Pokud ano, je vhodné vynaložit alespoň malou investici do jeho ochrany. Prostředky pro ochranu majetku nemusí být drahé a důkazem jsou fotopasti, které v současné době patří mezi nejpopulárnější zařízení pro ochranu majetku.

Jak se fotopasti používají

Podobně jako kamery, i fotopasti slouží k tomu, aby monitorovaly váš pozemek. Zatímco kamery se umístí na dům, kde jsou všem na očích, fotopast se umístí na strom, kde je prakticky neviditelná. Fotopasti nesnímají v kuse, ale jen tehdy, když se do snímané oblasti dostane člověk nebo zvíře. Na fotopasti si nastavíte, jestli má zaznamenávat jen fotky nebo i videa. Nastavíte si také, kdy má být fotopast aktivní a další důležité věci.

Fotopasti mají neviditelný noční přísvit, který jim umožní zaznamenat vetřelce i v nočních hodinách, aniž by si toho všiml. Snímky jsou ukládány na paměťovou kartu a vy si je můžete prohlížet přímo na těle fotopasti, pokud disponuje LCD displejem. Můžete si je také propojit s počítačem nebo televizí. Mnoha lidem vyhovuje, když si mohou zpětně prohlížet záznam. Pokud chcete mít z fotopasti aktivní bezpečnostní prvek, vhodnou volbou jsou GSM fotopasti. Jedná se o fotopasti, které vám budou pořízené záznamy okamžitě posílat na telefon nebo na email. Fotopasti jsou na baterie a nejste tedy omezeni tím, kam je umístíte, mohou být u domu, na zahradě, ale třeba také na stromě v lese. Jedná se o odolná zařízení, které mohou být venku po celý rok a fungovat za každého počasí i teplotních výkyvů. Cen fotopastí nejsou vysoké a díky tomu si je můžete za minimální náklady pořídit také.