Kytara je nejoblíbenějším hudebním nástrojem a to nejen proto, jak krásně zní,ale i proto, že ji můžeme brát všude s sebou. Není nic hezčího než vzít kytaru na oslavu, na besídku, do hospody nebo třeba k táboráku. Mnoho lidí vždy toužilo na kytaru umět a nikdy není pozdě s hraním začít. Je velké množství samouků a učit se něco svépomocí je vždy těžké. Naštěstí je tu web, který vám při výuce na kytaru pomůže, jde o web Kytaristka.cz.

Od zpěvníků až po návody

Web je pro kytaristy jako stvořený, naleznou zde všechny potřebné informace. V začátcích zajisté nejvíce uvítáte praktické návody. Zjistíte v nich, jak správně vybrat kytaru, jak vyměnit struny, jak o svůj nástroj správně pečovat a mnoho dalších článků. Jako kytaristé byste měli ovládat slovník a naučit se důležité pojmy, s tím vám pomůže slovník na webu, který vás do důležitých výrazů zasvětí. Víte například, co je to kapodastr nebo pickguard?

Velmi důležitou součástí webu je zpěvník s akordy. Jako kytaristé byste měli umět zahrát nějaké písničky a abyste se je naučili, bude vám zpěvník nejlepším parťákem. Je příjemné, když znáte mnoho známých písniček, přijdete mezi lidi a můžete je z patra zahrát. Ukážete tak, že svou dovednost hrát na kytaru už dobře ovládáte. Nemusíte znát desítky písniček, pro začátek je vhodné se naučit alespoň několik základních. Naleznete zde všechny populární písničky, které si s vámi každý rád zazpívá. Písničky jsou i skvěle rozdělené, naleznete zde české písničky k táboráku, české moderní písničky, které ocení i mladší generace, ale i zahraniční písničky. Na webu naleznete i podrobné návody, jak písničky hrát, což je pro začátečníky zajisté skvělou volbou. Inspirujte se na webu a pokud se učíte hrát na kytaru, zajisté pro vás bude skvělým pomocníkem.