Americkou kapelu Thirty Seconds To Mars a založili jí v roce 1998 bratři Jared a Shannon Leto. Brzy se k nim přidali další a kapela se postupně formovala až do dnešního seskupení Jared Leto, Shannon Leto a Tomo Milicevic. Kapela aktuálně koncertuje, sbírá materiál na novou desku a chystá se na evropské turné. A nevynechají ani Českou republiku.

Původem malý rodinný projekt, který příští rok oslaví dvacet let fungování, se velmi dobře rozrostl, skupina už v roce 2002 vydala první debut s názvem 30 Seconds To Mars. V této době sice přelom nepřichází, ale i tak si kapela nachází věrné fanoušky, kteří je doprovázejí na koncertech. Velký zlom přišel v roce 2005, kdy vyšlo album A Beautiful Lie. Následoval úspěch, velké turné po celé Evropě, kde speciálním hostem byla kapela Linkin Park. Objevili se také v roce 2007 v Praze.

V rádiích byly slyšet singly jako A Beautiful Lie, The Kill nebo From Yesterday. Během koncertů kapela, a především teda Jared Leto jako frontman, ukazují, že umí vytvořit neuvěřitelnou show, která strhne celý dav. Přátelskost, lidskost a komunikace s publikem se Thirty Seconds To Mars daří opravdu na jedničku s hvězdičkou. Kladou velký důraz na vizuálnost na koncertech. Dále vydali desky This Is War, Love, Lust, Faith and Dreams.

Že je kapela velmi úspěšná a fanoušky žádaná ukazují nejen milióny podaných alb, ale také stovky vyprodaných koncertů. Získali také spoustu prestižních cen. V srpnu představili nový singl Walk On Water a informovali, že chystají páté album. Navíc také sdělili, že na něj nijak nespěchají.

Do České republiky se Thirty Seconds To Mars podívají téměř po pěti letech. Svůj pražský koncert odehrají v Tipsport Aréně 19. dubna 2018 a lístky jsou aktuálně v předprodeji.