Už víc než měsíc je tomu, co hudební svět postihla tragédie v podobě dobrovolného odchodu frontmana kapely Linkin Park, Chestera Benningtona. Ten spáchal sebevraždu. Zanechal za sebou nejen manželku a děti, ale také kapelu a fanoušci, kteří si nyní kladou otázku, co bude dále s kapelou?

Americká legenda

Kapelu Linkin Park je možno dnes již přirovnat ke stálici a možná i legendě na hudební scéně. Jde o americkou rockovou kapelu, která je původem z Kalifornie a založena byla v roce 1996. Už debutové album Hybrid Theory poukázalo na to, že kapelu čeká velká kariéra. Kapela svou pozici upevnila dalším albem Meteora. Získala dvě ocenění Grammy, prodala víc než padesát miliónů alb a zapsala se tak do srdcí mnoha fanoušků, především projevem frontmana Chestera Benningtona.

Kapela se vhodně jmenovala Hybrid Theory, ovšem takto se již jedna kapela jmenovala a museli tak hledat další název. Přišli s nápadem Lincoln Park, což je jméno, které má v americkém státě alespoň jeden park. Na toto jméno si nemohli však založit internetové stránky, protože již existovali a tak tento název pozměnili na Linkin Park.

Konec kapely?

Většina fanoušků tak nějak očekává, že smrt frontmana znamená pro kapelu konec. Možná to však bude vše nakonec jinak. Na svém facebookovém profilu kapela vydala prohlášení, ve kterém zmiňuje velké díky směrem k fanouškům, kteří jim vyjadřují podporu a lásku v této těžké chvíli. Zároveň se velmi okrajově zmiňuje o tom, že současnost patří „léčení a stavbě budoucnosti Linkin Park“. Pod tímto pojmem si můžeme představit ledacos.

Ze zprávy není nic oficiálně jako a patrno. Můžeme tak jen nadále spekulovat, jak se kapela k celé téhle těžké věci postaví. Jen málokdo si však dovede představit, že ve funkci frontmana by se objevil jiný zpěvák. Chesterův projev byl do určité míry specifický a pro kapelu tak jasným znamením.

Dokud kapela opět nevydá nějaké prohlášení, ve kterém se snad fanoušci dozvědí něco nového, nezbývá než čekat. Kapelu nyní čeká speciální veřejná akce, která se bude konat v Los Angeles a půjde o akci na uctění zpěvákovy památky.