V pátek 20. dubna obletěla svět velmi šokující zpráva o úmrtí švédského DJ Aviciiho. Ten zemřel v ománském Maskatu a to za poměrně nejasných okolností. Celý svět tak spekuloval, proč světoznámý DJ zemřel. Byl nemocný? Stalo se mu něco? Nebo toho jen na něj v životě bylo opravdu hodně a rozhodl se dobrovolně odejít z tohoto světa?

Oficiální prohlášení

Už oficiální prohlášení bylo nejasné. Vyhasl život osmadvacetiletého mladého člověka, který celý svět oblažoval svou hudbou. „S hlubokým zármutkem oznamujeme ztrátu Tima Berglinga známého jako Avicii. V pátek odpoledne byl nalezen mrtvý v Maskatu. Rodina je zprávou zdrcena a prosí všechny, aby respektovali jejich soukromí v tomto čase. Žádná další oznámení nebudou podána“ stojí v oficiálním prohlášení, které bylo sdíleno s veřejností.

Zdrcení fanoušci začínali spekulovat, že za náhlým úmrtím mohly stát velké zdravotní problémy, kterými Avicii trpěl. Kvůli nadměrnému pití alkoholu měl Avicii, vlastním jménem Tim Bergling problémy se slinivkou břišní. Prodělal zánět a před čtyřmi lety byl dokonce na operaci žlučníku. Jeho zdravotní stav však nebyl úplně dobrý, proto se také předloni rozhodl, že skončí s živým vystupováním. Nynější slova a prohlášení rodiny však poukazují na dobrovolný odchod z tohoto světa.

Další prohlášení

Tři dny po Timově smrti vyšlo další prohlášení, ve kterém se rodina vyjadřuje přímo k smrti muzikanta. Konkrétní slova, co bylo příčinou jeho smrti se nedozvíme, nicméně jisté náznaky a vodítka zde jsou. Zřejmě to bylo tak, že pod tíhou problémů s psychikou se Tim rozhodl dobrovolně z tohoto světa odejít.

„Náš milovaný Tim byl hledač, křehká duše, která pátrala po odpovědích na existenciální otázky. Byl perfekcionista, který hodně cestoval a bez přestání tvrdě pracoval, což mu přivodilo extrémní stres. S vystupováním skončil proto, aby znovu našel životní rovnováhu a byl schopen dělat to, co miloval nejvíc – muziku. Stále zápasil s myšlenkami o smyslu svého života, o štěstí. Nedokázal to už dále snášet, chtěl najít klid. Tim nebyl zrozen pro obchodní mašinu, která ho do sebe vtáhla. Byl citlivý člověk, který miloval své fanoušky, ale nerad byl středem pozornosti“ stojí v prohlášení, které je doplněno o slovech lásky, kterými se rodina s milovaným Timem loučí.