Kolumbijská zpěvačka, autorka textů, producentka, choreografka a v neposlední řadě také modelka na počátku devadesátých let vydává neoficiální studiová alba, která jsou zpívaná španělsky. V anglicky mluvících zemích úspěchu dosahuje později až v roce 2001 a to prvním, anglicky zpívaným albem. Laundry Service je album, které je anglicky zpívané, obsahuje však čtyři španělské písně. Toto album mělo velký úspěch, celosvětově se ho prodalo přes 13 miliónu kusů. Nyní Shakira své fanoušky potěšila zprávou o novém albu.

Megahit a velký úspěch

Album Laundry Service obsahovalo také obrovský hit Whenever, Whenever, které se zapsalo do srdcí mnoha fanoušků. Kromě tohoto úspěšného hitu jsou na tomto albu také písně jako Underheath Your Clothes, Objection, The One a podobně. Nyní se Shakira vrací takříkajíc ke svým kořenům a jde o první španělsky zpívané album od vydání desky Sale el Sol.

Práce na novém albu

Shakira si dala s novým albem na čas, vydává jej po třech letech. Na tomto albu se objeví celkem třináct písní a to včetně čtyř singlů, které již spatřily světlo světa. Jde o singly Me Enamoré, Chantaje, La Bicicleta a Deja Vu. Již nyní je možno si toto album předobjednat a to na všech digitálních službách.

Shakira ví, kam sáhnout a co napsat, singl La Bicicleta se držel po dobu pětadvaceti týdnů na první příčce hitparády ve Španělsku a získal ocenění v podobě pětinásobné platiny. Následující singl Chantaje má zase na YouTube kanále přes jednu miliardu zhlédnutí což jej katapultuje mezi jeden z největších latinskoamerických hitů.

Již nyní se fanoušci této kolumbijské divy mohou těšit na v pořadí již šesté studiové album El Dorado, které vychází již 26. května.