Kapela Royal Republic oslaví deset let své existence. A k tomuto výročí si dopřeje evropské turné. Během něj zavítá také do České republiky a to hned dvakrát, v Praze a v Brně, kde předvedou opravdovou severskou show. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejích fource.cz, GoOut.cz a Ticketpro.

Rocková smršť

Royal Republic jsou švédská rocková kapela, která vznikla v roce 2007. V České republice vystoupili několikrát a znovu to zopakují v prosinci letošního roku. V Prazse se kapela objeví 5. prosince 2017 v klubu Roxy a v Brně 6. prosince 2017 ve Flédě. Kapela se objevila také po boku kanadské kapely Billy Talent jako jejich předskokani. Na svých koncertech předvádějí nejen rockovou smršť, smysl pro humor i nekonečnou koncertní energii.

Čtyři studiová alba

Kapela sama uvádí, že až nahrávka Weekend Man je takzvaně jejich, tedy našli se v ní. Jejich energie vás rozhodně nenechá chladnými, skvělé kytarové sóla a nezaměnitelný hlas Adama Grahna se postarají o skvělou show. Neméně skvělí jsou také další členové v podání kytaristy Hannese Irengårda, basisty Jonase Alména a bubeníka Pera Andreassona.

Několikrát v České republice

Kapela je v České republice prakticky jako doma, vystoupila zde zatím pětkrát v letech 2011, 2012 a 2014. Jejich zatím poslední vystoupení bylo letos v červnu na Aerodrome Festival 2017, kde se objevili například Linkin Park, Simple Plan, Machine Gun Kelly a další. Někteří kapelu Royal Republic řadí do kolonky soudobého rokenrolu, jiní jej zase zasazují do typického garážového rocku. Kapela sama k tomu uvádí, že se nerada škatulkuje a dokud se jejich hudba lidem líbí a chodí na koncerty, pak je fakt jedno, kam je kdo zařadí.