Smrt legendárního amerického hudebníka Prince zasáhla celý hudební svět. Je to již rok a nyní vychází jeho dosud neznámé písničky. Už dávno se objevovaly zprávy o tom, že v domácím studiu tohoto hudebníka byly hromady nevydané hudby. A potvrzením těchto zpráv je také první EP album Deliverance. Na něm najdete dosud neznámé písničky.

Prince byl znám svou hyperaktivitou a měl v zásobě opravdu mnoho materiálů, na mnoho alb. Dokonce chtěl ještě za svého života vydávat několik studiových alb za rok, ale velkým firmám přišel tento krok komerčně nevýhodný. Proto se s nimi Prince nerozešel v dobrém a dlouho si vydával svá alba sám. Album Deliverance vychází 21. dubna 2017 v nezávislém labelu RMA. Nahrávky na tomto album nahrál Prince spolu se svým oblíbeným spolupracovníkem Ianem Boxillem a to v rozmezí let 2006 až 2008. Ten také uvedl, že Prince přemýšlel, jak obejít velké firmy a muziku dostat přímo k lidem. Proto se toto album vydalo přes nezávislý label.

Singl Deliverance

Hlavní singl z tohoto alba se jmenuje Deliverance a jedná se o baladu. Nechybí zde ani kytarová sóla, která jsou pro Prince typická. Dále v této písničce najdete také varhany, backgroundové vokály. Album vychází přesně rok poté, co Prince zemřel. Na albu najdete také songy jako I Am, Sunrise Sunset a No One Else, Touch Me, rozšířenou verzi I Am a již zmíněnou Deliverance.

Další nevydaný materiál

Těchto šest písní není to jediné, co v archivu Prince najdeme. Někteří dokonce odhadují, že může jít až o tisíc hodin nahrávek, které mohou mít hodnotu přes 30 miliónů dolarů. Jde tak o opravdu unikátní a hodnotný materiál. Prince je opravdovou legendou a tak se není čemu divit, že o toto album bude opravdový zájem mezi fanoušky.