R5 se opět vrací do České republiky, aby zde potěšila své fanoušky. Konkrétně se objeví v pražském klubu Roxy a vystoupí zde 4. října 2017. Do České republiky zavítají po dvou letech a sebou vezmou také nejnovější album New Addictions.

Sourozenci a kamarád

R5 je americká pop – rocková hudební skupina, která vznikla v Los Angeles v Kalifornii a to v roce 2009. R5 je kapela, která je vytvořená ze skupinky čtyř sourozenců a jejich kamaráda. Kapela se tak skládá z pěti členů Riker Lynch, Rocky Lynch, Rydel Lynch a Ross Lynch. K nim se přidává kamarád Ellington Ratliff. Rodina žila v Coloradu, odkud se přestěhovala do Los Angeles kvůli herecké kariéře jednoho ze sourozenců. Postupně se učili hrát na různé nástroje a vzniklo R5.

Kapela začala YouTube seriál R5 TV a to jim pomohlo k fanouškům. V roce 2010 kapela vydala album Ready Set Rock. Sami si skládají písničky. Mají za sebou velký úspěch, vydali se také do několika měst v Evropě. 29. září 2015 vystoupila kapela v Praze v Lucerna Music Baru. A tím si získali fanoušky také v České republice.

Nové album

Sebou do Prahy v říjnu dovezou také nejnovější album New Addictions. Toto album je jiné, než předchozí, jelikož si jej sama kapela produkovala a nahrála v domácím studiu. Rocky, který je hlavním producentem uvádí, že měli za cíl vytvořit něco, co nikdy předtím neslyšeli. Snažili se, aby každá jednotlivá píseň zněla ostře a jasně, zkrátka tak jako u jiných producentů. Jde o chytlavé popové melodie, které se líbí všem.

Ač jde o kapelu, která je na v hudební branži poměrně mladá, má své věrné fanoušky. Sama kapela je velmi mladá, nejstaršímu ze sourozenců je šestadvacet let. Kapela má jistě co nabídnout, ostatně se o tom můžete přesvědčit 4. října 2017. Vstupenky jsou již k dostání a to přes Ticketpro, GoOut.cz a Fource.cz.