Během léta se v České republice strhne doslova festivalová smršť. Každé město hostí nějaký ten festival, větší či menší, někde se jich během léta vystřídá víc. Do této smršti se v roce 2017 zařadil také Létofest. Jde o tour letních festivalů, které putují po celé republice, celkem se zastaví v osmi městech. Hudební nabídka je velmi bohatá. Když se snoubí s doprovodnými aktivitami, zajistí komplexní program pro své návštěvníky. První startovací tour se konala již v roce 2017, od té doby se těší úspěchu a ročně jej navštíví spousta hudebních nadšenců. Festival je v plném proudu a nyní putuje do Ostravy.

Ostrava jako město festivalů

Létofest jde nyní do své poloviny. O víkendu 9 – 10. srpna se celý tým Létofestu spolu s hudebníky přesouvá do Ostravy. Zde se festival koná v Dolní oblasti Vítkovic, kde již proběhly akce jako Colours of Ostrava nebo Beats for love. Jde o bývalý průmyslový areál Vítkovických železáren, což je unikátní soubor industriální architektury. Nyní můžete celý areál navštívit v rámci prohlídky, konají se zde také nejrůznější hudební a kulturní akce, jako například Létofest. Jelikož je festival dvoudenní, areál nabízí stanové městečko, kde mohou účastníci po dni plném muziky složit své hlavy.

V jednotlivých městech se mohou vystupující interpreti lišit, v Ostravě se objeví stálice české a slovenské hudby. Zazpívá zde například písničkář Xindl X nebo Tomáš Klus. Celkem dvě stage přivítají také Lenny, Marka Ztraceného. Z kapel vystoupí například Wanastowi Vjecy, MIG 21, Pražský Výběr, Divokej Bill, Monkey Business, Doga, O5 & Radeček nebo slovenská hudební stálice IMT Smile a další.

Festival vhodný pro děti

Festivaly dnes mohou navštívit také rodiče s dětmi. Pro ně se připravuje takzvaná Family zone, letos Indiánské tábořiště. Zde si mohou děti vyzkoušet soutěžní stanoviště, plní zde úkoly jako pocitovou stezku, slalom na koních a další. Odnesou si následně průkaz Indiána, který jim bude památkou na celý festival. Dále mohou získat památeční fotografie, vyzkoušet Indiánskou čelenku, pořídit si lapače snů, originální výrobky, nechat si namalovat na obličej indiánské znaky či cokoliv jiného. I děti si mohou užít festival po svém.