Doba pokročila, internet je dnes čím dál oblíbenější médium a je možno na něm sehnat nejen spoustu informací, ale také koupit nebo prodat spoustu věcí. Nemusíte se tedy soustředit jen na obchody v blízkém okolí, ale pořídit věci, které jsou z Ostravy, Brna, Prahy nebo například ze zahraničí. Na internetu si můžete koupit a prodat cokoliv, například auto. Podobně jako Petr budete mít vše pod kontrolou a sami si řeknete, kolik za automobil chcete utržit.

Prodej auta? Jedině na internetu!

„První automobil, který jsem před lety koupil od svého kamaráda, jsem prodal. Tehdy nebylo moc možností, pokud se nepovedlo prodat ho kamarádům nebo někomu v rodině, pak zbýval jedině autobazar. Věděl jsem, jakou má auto hodnotu, ale když mi v pěti nebližších autobazarech řekli přibližně stejnou cenu, věděl jsem, že jinou možnost asi nemám. Své vymazlené autíčko jsem tak musel střelit o pět tisíc levněji, což tehdy byly velké peníze. Letos jsem se rozhodl pořídit nové auto a to staré, ještě funkční, jsem chtěl poslat do světa. Ani mě nenapadlo řešit to v autobazaru, tam by mi zase řekli o dost míň, což jsem nechtěl. Poptával jsem se tedy kolegů v práci, jak vlastně oni vyřešili prodej svého auta. Poradili mi internet“ svěřuje se Petr.

„Na internetu občas koupím nějakou součástku nebo brouzdám ve fórech, které radí s opravami, ale prodat auto? To mi k sobě moc nešlo. Naštěstí mi doporučili prodej aut, kde jsem jen vložil inzerát, popsal jsem všechno, co auto má, přidal fotografie a čekal jsem, kdo se ozve. Pár jich bylo, pět se jich přijelo podívat a s posledním jsme si plácli. Nechtěl slevu, auto jsme dvakrát projeli, on si to v klidu doma rozmyslel a druhý den volal. Následně jsme všechno vyřešili, přepis, převod peněz a od si odjel ve svém novém autě“ uzavírá Petr.