Může se to zdát jako řečnická otázka, ale existuje mnoho důvodů, proč byste měli nosit bezpečnostní obuv. Primárně jsou základem vašeho šatníku pracovních oděvů, jsou praktickým a cenově dostupným způsobem, jak předcházet zraněním a také udržovat zdraví nohou při práci v náročnějších podmínkách.

Kvůli zdravotním a bezpečnostním předpisům mnoho průmyslových odvětví v dnešní době podporuje nebo trvá na tom, aby jejich zaměstnanci nosili vhodnou ochrannou obuv. Nařízené ochranné pracovní pomůcky mají chránit zaměstnance i jeho okolí. Navzdory tomu se předpisy mnohdy nedodržují a dochází ke zbytečným pracovním úrazům.

Bez ohledu na to, jaká další preventivní opatření jsou na pracovišti přijata, zranění vašich nohou může být vysilující a nikdo nechce žít se zraněním, kterému by se dalo předejít.

Obuv Prestige do práce i na procházku

Nošení bezpečnostní obuvi na pracovišti je v dnešní době zcela samozřejmostí, zvláště pokud existuje řada zdravotních a bezpečnostních rizik. Mnoho podniků bude trvat na tom, aby zaměstnanci nosili ochrannou obuv, i když k tomu žádné nařízení neexistuje. Obuv Prestige je známá svou nadčasovostí a především kvalitní českou výrobou, uznávanou v mnoha dalších zemích.

Pokud vyrábíte potravinářské výrobky, v zájmu hygieny může společnost také trvat na tom, aby se nosily bezpečnostní boty, aby se zabránilo kontaminaci.

Pokud je pracovní prostředí obzvláště horké, jako je slévárna nebo kovovýroba, bezpečnostní obuv může chránit nohy před popáleninami a trvalým poškozením teplem, které může způsobit otoky a špatné zdraví nohou v důsledku nadměrného pocení. Bezpečnostní pracovní obuv může také pomoci chránit před popáleninami způsobenými škodlivými chemikáliemi. Na webu repa.cz objevíte nejen vhodnou obuv, ale také další pomůcky a oděvy nutné pro tato náročná povolání.