V pouhých 41 letech vyhasl život Chestera Benningtona z Linkin Park

Čtvrteční den bude jistě zapsán do hudebního světa černým písmem. Odešla beze sporu legenda, zpěvák a frontman kapely Linkin Park Chester Bennington. O to horší je informace, že byl ve svém domě nalezen mrtvý, podle všeho ukončil svůj život dobrovolně sám, spáchal sebevraždu oběšením.

Nelehký život

Chester se narodil v Arizoně v roce 1976 do rodiny policisty a zdravotní sestřičky. Měl o třináct let staršího bratra. Rodiče se však rozvedli, když bylo zpěvákovi 11 let. V dětství byl Chester sexuálně zneužíván blízkým člověkem z rodiny a to jej poznamenalo na celý život. Několik jeho přátel spáchalo sebevraždu. Vlivem všeho špatného, co se mu v životě stalo, začal mít problémy s drogami, trpěl depresemi, byl dokonce zadržený za držení marihuany.

Bennington často mluvil o depresích a také říkal, že se chtěl zabít, protože byl zneužíván. V letošním roce jej zasáhla zpráva o smrti Chrise Cornella, který byl jeho blízkým přítelem. Oba měli psychické problémy a právě Cornellova sebevražda jej velmi silně zasáhla.

Nejúspěšnější nu-metalová skupina

Linkin Park patří k jedné z nejúspěšnějších nu-metalových skupin, které propojovaly metal s hardcorem a prvky hip hopu s rapem. Debutové album Hybrid Theory, které vyšlo v roce 2000, bylo megaúspěšné, prodalo se jej přes čtrnáct milionů kusů. Tímto se kapela katapultovala do předních příček a svou sílu potvrdila dalšími alby jako například Meteora, Minutes To Midnight, A Thousand Suns a mnohé další.

Síla kapely spočívá v koncertech, kde to umí stále rozjet, což se potvrdilo i v České republice na festivalu Aerodrome v Praze. Právem se řadí mezi ikonické kapely, která nyní ztratila svého podstatného člena. Jak to bude s kapelou dál, se momentálně neví. Kvůli čemu Chester spáchal sebevraždu, je nyní předmětem vyšetřování. Jedno je však jisté, odešla jedna ikona hudebního světa.