Česká republika je dějištěm mnoha zajímavých kulturních a hudebních akcí, během roku naši zemi navštíví řada talentovaných zahraničních hudebníků, kteří zde předvedou svou show a ukážou, jaká muzika se tvoří za hranicemi. Také druhý zářijový víkend se ponese přesně v tomto duchu. Zavítá k nám německý zpěvák a kytarista Dyrk Shivay.

Turné po republice

Svou hudbu představí publiku celkem na třech místech České republiky, v Ostravě, Třebíči a Praze. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na téměř dvouhodinový koncert, který bude plný world music s vlivy orientu a Irska. Sám zpěvák se doprovází na několik kytar a jen tak potvrzuje svůj status profi hudebníka.

V České republice není Dyrk žádným nováčkem, objeví se zde již potřetí. V loňském roce vystoupil poprvé v Praze, kde se setkal s úspěchem. Ten si potvrdil letos v březnu v Olomouci, kde zahrál a zazpíval spolu se svým kamarádem bubeníkem Svenem Kosakowskim před vyprodaným klubem.

Jeho písně nejsou jen prostoduchým shlukem textu, které nic moc nevyjadřují. Mají v sobě hloubku, poselství a úžasnou symboliku. Často čerpá ze svých osobních zkušeností, cest a prožitků. O tom zpěvák také informuje během koncertu, kdy se snaží návštěvníkům přiblížit a vypráví jim své zážitky.

Příjemná atmosféra

Během koncertu Dyrk Shivay odehraje písně ze svého debutového alba Rember Yourself, které se setkalo s pozitivní kritikou. Písně z alba doplní o nové skladby, na kterých aktuálně pracuje. Dyrk se soustřeďuje na kluby, kde je atmosféra komorní, přátelská a je tak svým posluchačů mnohem blíž.

Českému publiku se představí 8. září v Ostravě v klubu Stará Aréna, 9. září v Třebíči v Zadní synagoze a v 10. září v Praze v klubu Prostor Země. Vstupenky jsou k dostání v síti předprodeje GoOut.cz a na ticketbooking@seznam.cz