Za pár dní se fanoušci rockové ikony Alice Coopera dočkají v pořadí sedmadvacátého alba s názvem Paranormal. To má vyjít 28. července a již nyní se objevuje druhá skladba. A jaká je? Přesně ve stylu Alice Coopera?

Rockový veterán

Alice Cooper se narodil v Detroitu jako Vincent Damon Furnier a jeho kariéra je dlouhé již víc než půl století. Jméno Alice Cooper původně patřilo kapele, ve které byl Vincent vedoucí osobností, následně si jméno změnil a pustil se na sólovou dráhu, což se ukázalo jako skvělý tah. Jeho jevištní show je dokonale propracované, můžete zde najít gilotiny, elektrická křesla, falešnou krev, hady, scény z hororových filmů a to vše prošpikováno heavy metalovou hudbou a garážovým rockem. Cooperova sólo dráha začala koncepčním albem Welcome to My Nightmare, které vyšlo v roce 1975.

Nové album

Po Paranoic Personality předhazuje fanouškům titulní skladbu Paranormal. Ta je možná pro Coopera nezvyklá, ukazuje klidnější tempo. Přesto však jen potvrzuje to, co fanoušci vědí, že tento takřka sedmdesátiletý rocker se rozhodně nechystá do hudebního důchodu, má stále spoustu energie a také je ve skvělé formě.

Album Paranormal vyjde po šesti letech od posledního počinu. Na toto album si Cooper přizval speciální hosty jako Larry Mullen jr. z U2, Roger Glover z Deep Purple, Billy Gibbons ze ZZ Top. Součástí je také bonusové album, kde se objeví studiové nahrávky, které zpěvák natáčel se členy originálního Alice Cooper band.

Alice Cooper se objeví za pár dní v České republice, 26. července svou show předvede také brněnské Kajot Aréně. I zde můžete čekat divadelně pojatou show a průřez celou jeho sólovou kariérou. A kdoví, možná se fanoušci dočkají také nových skladeb z právě vycházejícího alba Paranormal.