Již od roku 1986 se ti důležití a podstatní umělci rockové historie uvádějí do síně slávy a nebude to jinak ani začátkem příštího roku. Jako každý rok clevelandský dům přivítá další členy, kteří zde budou po boku Rolling Stones, Nirvany, Guns N‘ Roses nebo The Beatles. Letos bylo devatenáct nominací a z nich bude porota vybírat.

Rock and Roll Hall of Fame

Podobně jako v loňských ročnících musí na nominaci kapely a interpreti splnit určité požadavky. Jedním z prvních je vydání debutové desky. Od ní muselo uplynout minimálně pětadvacet let. Aby se do této nominace dostali, museli interpreti vydat desku do roku 1992.

Jde o muzeum v Clevelandu v Ohiu které je pro významné hudebníky, producenty a ostatní osobnosti důležité pro rock and roll. Od roku 1986 se do Rokenrolové síně slávy každý rok přijímá určité množství nových členů. V roce 1986 se do Rock and Roll Hall of Fame dostal Chuck Berry.

V letošním roce se tak hned napoprvé do nominace dostaly kapely Rage Against The Machine a Radiohead. Obě kapely však už během roku uvedly o ceremoniálu podle svého a tak jejich účast v případě úspěšně proměněné nominace je nepravděpodobná. Letos nominace přináší samá nová jména, z loňských interpretů, kteří byli v nominaci se zpět nikdo nevrátil.

A kdo se do nominace dostal?

V nominační devatenáctce se objevují jména jako LL Cool J, Bon Jovi, The Zombies, Kate Bush, Radiohead, Rage Against The Machine, The Cars, Depeche Mode, Eurythmics, MC5, Nina Simone, Dire Straits, J. Geils Band, The Meters, Rufus Featuring Chaka Khan, Judas Priest, Moody Blues, Link Wray, Sister Rosetta Thrape.