Štve vás váš nadřízený a má na vás neadekvátní nároky, které nevidíte nijak ohodnocené? Vaše práce vás vysává, nijak nenaplňuje a frustrace se odráží i ve vašem soukromém životě? Doufáte, že se to zlepší? Nezlepší! Proč by také mělo. Změnit to musíte vy a to změnou zaměstnání. Změnit práci je velice radikální zásah do života, který může ovlivnit i vaše rodinu a blízký okruh přátel. Pokud se v práci trápíte, je na čase to změnit a začít chodit do práce s chutí a úsměvem. Ke hledání nové práce využijte pracovní portál hitprace.cz, kde najdete také mnoho tipů a rad, jak si najít „práci snů“ a hlavně velké množství pracovních nabídek.

Jak začít hledat novou práci?

Ujasněte si, co chcete dělat. Žijeme v době, kdy si můžete vybírat z obrovské nabídky zaměstnavatelů, kteří se předhání nejen s lákavým finančním ohodnocením, ale také s mnoha dalšími skvělými benefity – stravenky, sick days, erární občerstvení, příspěvek na dopravu, příspěvek na sportovní vyžití, masáže nebo kosmetické salóny, možnost pracovat z domova. Pokud se rozhodnete zůstat ve svém oboru, stačí na hitprace.cz zadat kraj ve kterém žijete a chcete pracovat. Zda sháníte jen dočasnou brigádu nebo si prohlédnete volná místa HPP.

Pokud uvažujete o úplné změně, můžete zkusit některý z rekvalifikačních kurzů, které nabízí mnohé úřady práce, ale i různé spolky dotované z fondu Evropské Unie. Mnoho zaměstnavatelů v rámci zdokonalování svých zaměstnanců umožňuje také mnoho školení a kurzů, včetně jazykových.

Sepište svůj životopis

Dnešní personalisté upřednostňují spíše CV životopisy, buďte tedy struční a nevypisujte žádné romány. Pokud máte potřebu firmě o sobě něco sdělit, využijte k tomu spíše motivační dopis, kde vypište své přednosti a důvody, proč by si firma měla vybrat právě vás. Počítejte s tím, že tato otázka padne u 90% pohovorů, proto se na ni dobře připravte.

Náš tip: SEO služby za rozumné peníze.