Hudba má na lidské tělo i mysl výborný účinek. Posloucháme ji ve dne v noci, chodíme na živé koncerty nebo si děláme vlastní koncerty při úklidu domácnosti. V člověku probouzí pocit nevázanosti a uvolnění.

Jedním ze záznamových médií hudby jsou vinylové desky, které fungují na principu spirálové drážky. Desky se přehrávají na gramofonu díky jehle, která bývá na desku umístěna manuálně. Vinylové desky jsou jedním z prvních záznamových médií hudby, které později začaly upadat, až téměř vymizely, ale v současné době zažívají návrat a díky svému kouzlu a také mimořádné kvalitě zvukového záznamu jsou opět velmi oblíbené.

Hudba z vinylu

Vinyl jako záznamové médium však nikdy zcela z trhu nezmizel, protože v nich našli oblibu DJové, kteří získávají z desek hudební podklady, které mixují a vytváří tak zcela nový hudební žánr. Moderní vinylové desky mohou být různého průměru a je nutné neopomenout, že hudba je zaznamenána z obou stran desky. Na některých jsou možné k poslechu i jen dvě písně, na jiných obdobné množství jako na CD discích. Původně se však záznam nanášel pouze na jednu stranu desku a v průběhu vývoje se pokračovalo záznamem na obě strany.

LP desky nesly především dlouhé záznamy s populární hudbou, které obvykle obsahovaly celé album interpreta. Existují různá vydavatelství gramodesek, ať už v Česku i ve světě. Mezi značkami byly rozdíly především v ceně, ale hlavně kvalitě nahrávek. Vinylové desky jsou u nás vyráběny vždy v top kvalitě, a právě proto patří Česká republika k největším výrobcům gramodesek z celého světa. Vraťte se i vy k tradici, která má neuvěřitelné kouzlo a její atmosféra vás absolutně pohltí.