Česká zpěvačka Marta Jandová, dcera rockera Petra Jandy z Olympicu vydala po dlouhých letech své první sólové album. Jako zpěvačka toho má za sebou a jistě i před sebou spoustu, ale až nyní přišel čas na to, aby se věnovala své sólové dráze. Proslavila se v Německu, jako zpěvačka renomované kapely Die Happy, která je u našich německy mluvících sousedů. Její album se jmenuje příznačně Barvy a zpěvačka je na nich opravdu barevná.

Písně, které si sama napsala

Marta se na své desce vyřádila, je autorkou textů a také hudby, ve spolupráci s jinými umělci a hudebníky. Jednotlivé písně jsou o ní, o tom, jak vnímá svět, jak vidí život. Píseň Křídla například věnovala svému manželovi. Píseň Milovat se dočkala nyní svého klipu. Jeho děj je vtipný, úsměvný a zároveň velmi dobře zpracovaný. Hraje v něm sama Marta a jejího partnera jí dělal Václav Noid Bárta, se kterým se pracovně potkává v mnoha projektech. Například v Rocksymphony II., kde se snoubí rocková hudba se symfonickým orchestrem.

Píseň znázorňuje nejslavnější scény z romantických filmů. Takže není nouze o spoustu romantiky. Jednotlivé scény jsou však znázorněny s jistou dávkou humoru, která je pro Martu i Noida tolik typická. Například znázornění scény z animované pohádky Lady a Trump vyvolá milý úsměv na tváři. Jednotlivé scény jsou vkusně prostříhány a celkově klip působí svěže a bez zbytečných kudrlinek a omáček okolo.

Poznáte jednotlivé scény? Najdete zde například scény z Hříšného tance, z Pretty Woman, Ducha a mnoho dalších. Schválně, podívejte se na klip Milovat a odhadněte, která scéna je ze kterého filmu!