Sezóna festivalů je v plném proudu, každý si v právě probíhajících hudebních akcích najde jistě to své. Milovníci bigbítu a především dobré muziky se sjedou do Koněšína, kde se v letošním roce koná první ročník festivalu Koněšínskej bigbít. A bude toho k vidění opravdu hodně!

Radarka žije

Léto je pro mnohé symbolem pohody a především hudby pod širým nebem. Nejinak tomu bude i na Vysočině, kde se chystá festival Koněšínskej bigbít. Ten bude probíhat od 3. srpna do 5. srpna a budou to tři dny napěchované muzikou. Vystřídá se tady řada kapel, které předvedou svůj hudební um. Celé tři dny bude hrát například DJ Alesh, který si připravil Oldies sety.

Páteční den bude patřit kapelám jako Ve vlastní šťávě, Rotující Kedluben, Element nebo seskupení Babalet. S nimi se budete moci uvolnit a užít si pohodové a pozitivní reggae tóny. Kapela na scéně není žádným nováčkem, působí takřka třicet let a na reggae scéně je velmi známá. V pátek se rovněž ještě představí Hudba Praha, která funguje již od roku 1984 a je pokračováním legendární kapely Jasná Páka. Na svém kontě mají řadu alb, které mají stále své věrné posluchače.

Na sobotní den se stávají headlinery mladí a velmi nadějní The Four Elements, kapela z Uničova, která před pár dny pokřtila ve svém rodném městě debutové album Jiní nikdy nebudeme!. Celý sobotní den doplní Gustavo Rojo, Fly Tomorrow, Fkletzi a Zavíráme.

Během třídenního festivalu se o žaludky návštěvníků budou starat stánky s teplou kuchyní, sladkostmi, pivem i nealko nápoji. Ty obstarává Hospůdka Na Kopci Koněšín. Vstupenky jsou k dostání jednodenní, dvoudenní i třídenní. Můžete si je pořídit v síti GoOut, SMS ticket nebo v Leteckém muzeu Koněšín, v Hospůdce na Kopci nebo prodejně s hudebními nástroji Mijovič. V ceně vstupenky je rovněž zahrnuta prohlídka leteckého muzea.

EDIT: Z důvodu odstoupení původního pořadatele od akce se Koněšínskej bigbít pro rok 2017 ruší a přesouvá se i s jiným konceptem plně do kompetence nového pořadatele, který již nyní připravuje festival pro rok 2018.