Párty girl, která zpívala o tom, že chodila z party na party, už je dávno minulostí. Poslední roky pro Keshu nebyly příliš pozitivní, nedařilo se jí, vedla neúspěšný soudní spor s producentem, který jí měl sexuálně zneužívat. Tato doba je podle Keshy definitivně pryč. Potvrzuje to alespoň svým novým albem Rainbow.

Tlustá čára

Kesha se tak snaží za vším nepovedeným, za touto image udělat tlustou čáru a víc se k tomu nevracet. Nová deska jí má popisovat jako dospělou ženu, která má priority srovnány a ví přesně, co chce. Kesha má na svém kontě dvě studiové alba a to Animal a Warrior, který byl vydán v roce 2012. Od té doby si Kesha dala pětiletou pauzu a stáhla se z hudebního života.

Kesha sama přiznává, že i když zpívala, že si lidé mají užívat života a mít se rádi takoví, jací jsou, ona sama toto nedělala. Poslouchala narážky na svou postavu a to často vedlo k tomu, že přibírala a následně hubla. Byla také hospitalizována na psychiatrické klinice. Nepřidal jí ani prohraný soud s producentem.

Nové album, nová Kesha

Nové album Rainbow vyšlo 11. srpna 2017 a fanoušci Keshy na něm najdou celkem čtrnáct songů, které vypovídají o tom, jaká nová Kesha je. Písně jako Bastardas, Let ‘Em Talk, WOman, Hymn, Praying, Learn To Let Go, Finding You, Rainbow, Hunt You Down, Boogie Feet, Boots, Old Flames (Can’t Hold A Candle To You), Godzilla, Spaceship poskytují ucelený obraz změny, která u zpěvačky nastává.

Kesha se na albu vyzpívává z mnoha věcí, celkový pohled ukazuje, že si prošla opravdu nepříjemnými chvílemi, které jí však posílily a dodaly na odvaze. Oslavuje zde také silné ženy, které jsou samostatné, a jde o reakci na kontroverzní výroky Donalda Trumpa.