Katy Perry vlastním jménem Katherine Elizabeth Hudson je americkou zpěvačkou, textařkou a hudebnicí. Vyrůstala v gospelové hudbě a zpívala v kostele. Popularitu jí zajistila píseň I Kissed A Girl, která jí katapultovala na přední místa hitparád a stal se z ní megahit. Touto písní Katy Perry odstartovala svou kariéru. Zároveň je první zpěvačkou v historii popu, které se podařilo umístit na první příčku celkem pět hitů z jednoho alba. Toto se zatím podařilo jen legendárnímu Michaelovi Jacksonovi. Nyní se Katy Perry hlásí opět o slovo a přináší své v pořadí páté studiové album, které ponese název Witness.

Těžké začátky

Katy Perry to nikdy neměla jednoduché. Byla v několika vydavatelství, spolupracovala s Glenem Ballardem. I když napsala mnoho písní a to pro své debutové album, vydavatelství jej odmítlo vydat. Neustále jí chtěli k někomu připodobňovat, měla být jako Avril Lavigne nebo Ashlee Simpson. Nechtěli pochopit její styl, ale zároveň jí nechtěli pustit jinam. Jedna ze zaměstnankyň Colombie Records ukradla její dema a odnesla je do jiné nahrávací společnosti, kde se Katy zalíbila a tak odstartovala její kariéra.

Dva singly

Toto album vychází již 9. června a vychází téměř po čtyřech letech. Ještě předtím, než toto album vyšlo Katy vydala dva singly a to Chained To The Rhythm a Bon Appétit. Za pár týdnů se tak fanoušci mohou těšit na nové album, kde budou mimo jiné také potvrzené skladby Bigger Than Me, Swish, Swish a také Witness, podle které je celé album pojmenováno.

Chystané turné

Katy Perry se pravděpodobně snaží své fanoušky stále překvapovat, jelikož nedávno zveřejnila také informaci, že k nově vycházejícímu albu proběhne také turné. To má proběhnout na podzim, přesněji je zatím určen termín 7. září, kdy se Katy objeví v Severní Americe. Momentálně není víc informací známo, nicméně je jen otázka času, kdy Katy vyrukuje s podrobnějšími informacemi.

Před pár dny také Katy zveřejnila videoklip k poslednímu singlu Bon Appétit, který má tak trošku kanibalistickou charakteristiku.