29. září měla kapela Mirai pokřtít své debutové album Konnichiwa a společně s kapelou Poetika měli vyjet na turné. To vše se však nyní posouvá a to kvůli tragické události, která se odehrála v minulém týdnu. Bubeníkovi z kapely Mirai tragicky zemřela manžela.

Posunutí turné

V polovině září se stala velmi tragická nehoda, kdy manželku bubeníka Šimona Bílého Denisu srazilo na přechodu auto. I když mladá žena bojovala o život v nemocnici, nakonec její srdce dotlouklo. Taková událost zahýbala nejen hudebním světem, ale také přímo kapelou. Ta aktuálně posunula své aktivity.

Vydání alba mělo proběhnout 29. září avšak termín byl posunut o měsíc, na 20. října. Společné turné s kapelou Poetika, které mělo proběhnout letos v říjnu, se uskuteční příští rok na jaře. Přesné termíny se objeví ihned, jakmile se je podaří sjednat. Kapela se také k celé situaci vyjádřila oficiálně na svých sociálních sítích.

Podpora ze všech stran

Kapela ve svém vyjádření nejdřív děkovala za velkou podporu, která se jim a zejména Šimonovi Bílému dostávala od fanoušků. I když se spekulovalo, že se turné ruší a neproběhne, ve vyjádření kapela vše uvedla na pravou míru a to, že se turné pouze odkládá. Fanoušci o koncerty s oběma kapelami nepřijdou. Vstupenky nadále zůstanou v platnosti a bude možno je využít v náhradních termínech.

Lucerna bude

Jeden koncert však proběhne a to koncert 31. října v pražském Lucerna Music Bar. Zde kapela nejen zahraje, ale také proběhne křest album Konnichiwa. Tento koncert se odehraje na přání Šimona Bílého, který se vyjádřil, že kluci z kapely stáli po jeho boku v nejhorších chvílích. Na tento koncert se těšila i sama Denisa, takže budou všichni z kapely hrát právě pro ni.