Jedná se o nejrůznější odrůdy léčivých kamenů, ale roli hraje samozřejmě i jejich tvar a velikost. Leštěné tromlované kameny jsou k tomu ideální. Jejich zaoblené zpracování je příjemné na dotyk. Současně jsou pěkné i na oko, jelikož se neuvěřitelně lesknou.

Jaspis

Mimořádně pěkné kousky jaspisu v sobě mají efektivní achátové proužky. Jinak je jaspis opravdu neskutečný exemplář. Jedná se o velmi přínosný kámen v případě usměrňování duchovní moudrosti a získávání náhledu do minulých životů. Tento kámen je uzemňovací a prospěšný při cvičení jógy a dýchání. Je považován za kámen kontinuity a usnadňuje hluboké kruhové dýchání.

Jaspis je kamenem oceánským a vlastní vířivou inkluzi barev. Nalézt jej můžete v mnoha barevných odstínech – od zelené, žluté, šedé a bílé, až po černou, růžovou, fialovou a třeba modrozelenou. Je tradičním symbolem celistvosti.

Kombinuje v sobě různé minerály, které byly stlačeny a zahřáty v prapůvodních lávových proudech, aby vytvořily tento velmi zvláštní kámen. Každý kus je tak naprosto jedinečný a velmi zajímavý.

Serpentin

Je mocný kámen pro pozemské léčitele. Toto jméno v sobě nese díky nazelenalé barvě připomínající hada nebo draka.

Serpentin rezonuje všechny čakry. Je o něm známo, že probouzí energii kundalini.

Serpentin je nedílnou součástí historie Země, pohádkových království a říše naší planety. Meditace se serpentinem je vskutku uklidňující. Představte si energii, která jde po vaší páteři. Spojte se při tom se Zemí a zklidněte svůj dech.

Vnímejte, jak se vaše spojení se Zemí prohlubuje s každým nádechem. Představte si hadovité kořeny, které se vinou dolů směrem do srdce Země.

Dovolte energii serpentinu navázat spojení s přírodou a komunikovat se srdcem Gaie. Nabízí hodně pro ty, jenž se mu naučí naslouchat.

Serpentin, také známý jako nový nefrit, uklidňuje emocionální tělo, uvolňuje strach ze změny nebo těžkosti a umožňuje vidět budoucnost v pozitivním světle.