V květnu Jaroslav Hutka vystoupil v olomouckém Art-Um Centru a měl zde velký úspěch. Aby taky ne, když byl takzvaně mezi svými. Český písničkář v letošním roce oslavil jubileum v podobě sedmdesátých narozenin. Díky jeho energii by mu však tento věk hádal jen málokdo. Po velmi úspěšném olomouckém koncertu se chystá na sérii tří exkluzivních vánočních koncertů.

Signatář Charty 77

Jaroslav Hutka se narodil v Olomouci, kde také od dětství vyrůstal. Studoval na pražské umělecko – průmyslové škole a v šedesátých letech vystupoval s Vladimírem Veitem. Později měl i vlastní hudební program kde se snažil o popularizaci moravských lidových písní.

Jaroslav Hutka se stal známým a oblíbeným písničkářem, byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. Stal se signatářem Charty 77 a účastnil se III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Žil také několik let v emigraci v Nizozemí. 25. listopadu 1989 se vrátil zpět do České republiky a už večer vystoupil na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni.

Tři vánoční koncerty

Jaroslav Hutka se tentokrát vydá na tři exkluzivní koncerty a to 17. prosince do Přerova, 18. prosince do Olomouce a 19. prosince do Šternberku. Vedle Hutkových nejznámějších písní jako Havlíčku, Havle nebo Náměšť zazní také známé i neznámé moravské vánoční balady. Kromě písní se Hutka soustředí také na dobrou náladu během celého koncertu. Proto také bude celý koncert protkán vtipnými a veselými příhodami.

Známý český písničkář, ač letos oslavil životní jubileum, je stále plný sil a důkazem jsou toho právě jeho koncerty, které jsou takřka tříhodinové. Během nich se diváci často s chutí zasmějí a odcházet domů budou ve velmi dobré náladě.

Vstupenky jsou k dostání na ticketbooking@seznam.cz, Ticketstream nebo v Infocentru v podloubí olomoucké radnice.

Jaroslav Hutka v rámci vánočních koncertů vystoupí:

  1. prosince 2017 Přerov – Divadelní V.Klib
  2. prosince 2017 Olomouc – U-klub
  3. prosince 2017 Šternberk – Hrad Šternberk (Hodovní sál)