Prešovská hudební skupina IMT Smile má na Slovensku úctyhodnou pozici, jde o známou a oblíbenou kapelu, která tvoří muziku, jež mnozí mají rádi. Není divu, že je na hudební scéně víc, než dvě desetiletí. Kapela během svého působení spojila své jméno s mnoha jinými umělci a jinými projekty. Toto spojení však překvapilo mnohé. A že šlo o trefu do černého, potvrzuje víc než půl milionů zhlédnutí videa k písni Hej, Sokoly!

IMT Smile

Jde o prešovskou hudební skupinu, kterou v roce 1992 založili bratři Ivan a Miro Táslerovi. Název se tak skládá z iniciálů obou zakladatelů. Ve skupině hráli například Peter Bič z dnešního Peter Bič Project, Martin Migaš nebo také Katarína Knechtová, která hrála ve skupině Peha a následně se vydala na sólovou dráhu. Kapela má na svém kontě mnoho hitů jako například Nepoznám, Vrany, Ľudia nie sú zlí, Veselá pesnička, Opri sa o mňa a podobně.

Šíří se jako lavina

Písnička Hej, Sokoly! má víc než půl milionů zhlédnutí a to prakticky jen během pár dní. Tohoto čísla dosáhlo neoficiální video, klip k této písni vyšel teprve v pondělí. Píseň tak atakuje na nejúspěšnější a nejdiskutovanější skladbu začínajícího léta. Písnička Hej, Sokoly! tak vznikla pro celovečerní film Čiara a spojila IMT Smile s nejpopulárnějším slovenským hudebníkem, který se věnuje folklóru Ondrejom Kandráčom.

Sám Ivan Tásler písničku znal, nicméně jí celou přearanžoval a vdechl jí tak nový život a dá se říci, že i energii, kterou má snad každá písnička této kapely. Už nyní chodí velmi pozitivní ohlasy. První živé vystoupení si píseň odbyla v pátek v rodném městě kapely IMT Smile. Dobrý festival tak poprvé slyšel, jak píseň naživo zní. A že jde o velmi podařený kousek, se nyní můžete přesvědčit i vy a to pod tímto článkem.