Česko a Slovensko se opět hudebně spojilo a přineslo jednu z dalších písniček, která má potenciál. Každá taková spolupráce umí spojit oba národy, které společně dlouho fungovali. Aktuálně spojili své síly česká kapela Chinaski a slovenští IMT Smile, kteří jsou na hudebních scénách populární. Svůj song nazvali Osud a nyní k němu vznikl také videoklip. Jaký je? O čem vůbec píseň je a jak všechno vznikalo?

České a slovenské spojení

Česká kapela Chinaski je pop rocková kapela, která vznikla již v roce 1987 a to jako Starý hrady, později Starý hadry. Následný název Chinaski přišel v roce 1994 a bylo to pod vlivem postavy z knihy. Jejich hity jako Dlouhej kouř, Klára, 1. signální, Tabáček a mnoho dalších. spolupracovali s řadou hudebníků. Prešovská hudební skupina IMT Smile byla založená v roce 1992 a založili ji bratři Ivan a Miro Táslerovi. Skupinou prošlo hned několik hudebníků – Peter Bič, Martin Migaš, zpívala zde taky Katarína Knechtová. Na Slovensku se těší opravdu velké oblibě. Jejich hity jako Nepoznám, Ľudia nie sú zlí, Veselá pesnička, Opri sa o mna, Poď so mnou a mnohé další.

Mezinárodní spolupráce

Obě kapely se sešly v nahrávacím studiu a šli na věc. Vzniklo vše spontánně, najednou nahráli bicí, basy, klávesy, vše dvojmo. Podle frontmana IMT Smile Ivana Táslera to byl silný moment pro obě kapely. Nechtěli, aby to bylo až moc hlučné a ukřičené, ale nakonec se tak nestalo, přišli na způsob, jak to dát dohromady.

Atmosféru nahrávání přibližuje také videoklip, který je natáčen přímo ve studiu. Kromě jiného také obsahuje záběry z koncertu v Českém Krumlově, kdy společně píseň poprvé zazněla. Obě kapely se znají a přátelí se spolu roky, což nyní vyvrcholilo společnou prací, za kterou jsou obě kapely vděčné.