Hudební festival Hrady CZ mají v České republice svou dlouholetou tradici, již třináctý ročník odstartuje v pátek 14. července a bude se vždy odehrávat v pátek a v sobotu a to na různých hradech po celé České republice. Tento festival si tak můžete vychutnat na Točníku, kde celé putování začne, na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově.

Nejen za hudbou, ale také historií

Festival je známý tím, že se pořádá na zajímavých místech a kromě kvalitní a pestré škály hudebníků a kapel si můžete prohlédnout krásné okolí hradu i hrad samotný. To je festivalová devíza, kterou jen tak žádný neposkytuje. Návštěvníci tohoto festivalu si tak mohou užít dosytnosti nejen muziky, ale také historie. Jako každým rokem i letos festivalová vstupenka zahrnuje opět vstup na jednotlivé prohlídkové okruhy hradů. V letošním robe bude také probíhat fotosoutěž pro návštěvníky festivalu o nejlepší fotku festivalového hradu.

Potvrzení interpreti

Program jednotlivých zastávek je opět našlapaný tím nejlepším z nejlepšího a můžete zhlédnout kromě jiných koncerty například kapel Mig 21, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Rybičky 48. Z jednotlivců se můžete těšit na Tomáše Kluse nebo Richarda Müllera, který na festivale vystoupí po dlouhých dvanácti letech. Dále zde vystoupí také Wohnout, Olympic, No Name, Portless, Anna K., Xindl X nebo také Vladimir 518 či Majk Spirit + H16.

Úspěšní Kabáti

V loňském roce sklidila kapela Kabát úspěch, proto se i letos organizátoři rozhodli kapku „přitvrdit“ a poprvé do programu zařadili také rockovou kapelu Arakain, která vystoupí s Lucií Bílou. Že to bude podívaná, na kterou všichni fanoušci čekají je víc než jasné.