Ostrava je městem kultury a není tedy divu, že tady v letních měsících narazíte na mnoho hudebních událostí a festivalů. Mezi ty největší se jistě řadí multižánrový festival Colours of Ostrava, který má svou mnohaletou tradici, Beats For Love, taneční festival, který si získal srdce mnoha milovníků taneční muziky a Oldies festival, který přináší ty největší Oldies kapely. Na který vyrazíte vy?

Colours of Ostrava

Multižánrový festival Colours Of Ostrava je takříkajíc stálicí mezi festivaly, má vysoké renomé. Jde o festival, který je známý nejen u nás, ale také v zahraničí. Sjíždějí se na něj fanoušci z celého světa. Není se co divit, protože organizátoři si každým rokem dávají záležet na výběru účinkujících. Letos tomu také tak bude, na Colours of Ostrava se objeví Norah Jones, Imagine Dragons, Jamiroquai, PL a mnoho dalších umělců. Festival se koná 19. 7. – 22. 7. 2017 v oblasti Dolní Vítkovice v Ostravě.

Oldies festival

V Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě ještě chvíli zůstaneme. 10. 6. 2017 zde proběhne v pořadí již třetí ročník Oldies festivalu. Jeho hlavní myšlenkou je dostat do Ostravy o trochu jiný festival. Festivalů je celá spousta, nicméně tento je o něco jiný. Představí se zde hudební hvězdy a skupiny, které se hrávaly v 90. letech. V letošním roce se zde objeví například kapela Rednex, Loona, East 17,Magic Affair a další.

Beats For Love

Dolní oblast Vítkovic neopustíme ani při tomto hudebním festivalu, který se ponese v rytmu a duchu taneční muziky. Beats For Love proběhl poprvé před pěti lety a setkal se s obrovským úspěchem. Organizátoři tak zvýšili kapacitu, přidali novou stage. 5. 7. – 8. 7. 2017 propukne v Ostravě taneční horečka, na které nemohou chybět jména jako Sigala, Wilkinson, Danny Byrd, Zatox a podobně. Novinkou je, že na této akci se objeví také legenda taneční muziky Fatboy Slim.