Dyrk Shivay je německý songwriter, kytarista a zpěvák, který si oblíbil Českou republiku a to natolik, že zde koncertoval již potřetí. V rámci své návštěvy se rozhodl pro sérii tří koncertů. Navštívil Ostravu, Třebíč a své mini turné zakončil v našem hlavním městě, v Praze.

Jeho hudba je ovlivněná orientálními vlivy, texty jsou v podstatě výpravným příběhem, který vás zavede do nitra samotného zpěváka, do jeho zážitků a prožitků. Nepřijel sám, na bubny a perkuse jej doprovodil Sven Kosakowski a na klávesy a baskytaru Katharina Gross. Dyrk je znám tím, že klade velký důraz nejen na hudební projev, ale také na místa, kde hraje, na celkovou atmosféru klubu. Pro svá vystoupení si tedy vybral vskutku unikátní prostory.

Dyrk Shivay – Zadní synagoga

Tři jedinečné koncerty

Kdo by si myslel, že byl každý z koncertů stejný, toho vyvedu z omylu. Tři diametrálně odlišné prostory ukázaly, co vše se v tomto německé zpěvákovi a jeho doprovodné kapele skrývá. V Ostravě si Dyrk vyhlídl klub Stará Aréna na Masarykově náměstí. Zdejší atmosféra byla krásně komorní a až divadelní. Neobvyklý prostor divadla dal vyniknout jedinečné atmosféře, kdy jsme, jako posluchači, byli s Dyrkem ve velmi úzkém kontaktu, takřka kůže na kůži.

V Třebíči jsme se uchýlili do krásné Zadní synagogy, do prostoru, který dýchal jedinečností a až magickou atmosférou. Sám zpěvák byl z tohoto spirituálního místa nadšený a pochvaloval si dokonalou akustiku, ve které jeho písně měly neopakovatelný zvuk. A na tvářích posluchačů to ten večer bylo vidno.

Pražský koncert proběhl na Smíchově, v klubu Prostor Země, který sídlí v podzemí a je takto také koncipován. Zde jsme si vychutnali tu pravou párty, kdy nás Dyrk mezi jednotlivými písničkami pobízel, ať tančíme, skáčeme, blázníme, prostě ať si tento večer co možná nejvíc užijeme.

Dyrk Shivay – Stará Aréna

Radost být s vámi

Dyrk je velmi vnímavým interpretem, kterému záleží na celkové atmosféře, ale i na posluchačích samotných. Vtipkuje, vypráví příběhy, popisuje, jak která písnička vznikla. Jde vidět, že s sebou přivezl hudebníky, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu, pro které není hudba jen prací, ale především radostí a potěšením. Během všech tří koncertů z nich čišela opravdová radost, jak bylo poznat z úsměvů, kterými nešetřily vůči posluchačům. Radost z toho, že si mohou zahrát před českým publikem, radost z jejich společné symbiózy, která byla k vidění po všechny tři koncerty.

A fanoušci Dyrkovi, Svenovi a Katharině tuto radost vraceli. Svými spokojenými úsměvy a nadšeným potleskem. A hned se ptali, zda přijede znovu do České republiky. A odpověď? Ano, přijede! Už 2. února 2018 vystoupí v Liberci v klubu Bedna a proslýchá se, že po březnovém úspěchu, se opět objeví v Olomouci. Nezbývá tedy, než se těšit na příští rok!