Dnes už legendární videoklip Freedom ’90 kde se objevovaly supermodelky, zná každý. Šlo o natolik zásadní píseň a klip, že se nyní takto jmenuje nový dokument. Ten má mapovat celou kariéru George Michaela. Nezpochybnitelné legendy hudební scény. Na sklonku loňského roku zemřel, jeho hudba však žije dál, v srdcích fanoušků.

George Michael vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotou byl britský zpěvák, skladatel a producent. Působil v popové skupině Wham!, která má na svém kontě písně jako Last Chrisman nebo Wake Me Up Before You Go-Go. Později se vydal na sólovou dráhu a byl to opravdu velmi dobrý tah. Na svou kariéru prodal víc než sto miliónů hudebních nosičů. George vydal za svůj život spoustu hitů jako Freedom, Careless Whisper, One More Try a mnoho dalších.

Na přelomu 80. a 90. let vydal druhé album Listen Without Prejudice Vol. 1. To však nebylo tolik úspěšné jako jeho první počin Faith. Tento dokument Freedom obsahuje pohled na celou kariéru, nicméně velký úsek zabírá právě devadesátková tvorba. Dokument vznikal již za zpěvákova života. Sám zpěvák se na něm podílel, takže divák skutečně vidí, co si daný umělec myslí.

V dokumentu mluví samotný George Michael, říká zde mimo jiné, že chtěl být odmalička slavný, milovaný a uznávaný, ale když se tak skutečně stalo, zjistil, že to přináší spíše problémy. „Jestliže jsem hledal štěstí, tak tohle byla špatná cesta“ sám v dokumentu říká.

Premiéra byla nicméně odsunuta vzhledem k okolnostem zpěvákova úmrtí. Ke vzniku přispěla řada známých osobností, například Nile Rodgers, Tony Bennett, Elton John, Kate Moss, Naomi Campbell, James Corden, Mary J. Blige a další. Dokument se odvysílal v říjnu na britské televizi CHannel 4. Na trailer se můžete podívat níže.