Nitranská kapela DESmod má na Slovensku svou neochvějnou pozici. Několikrát se stali Slovenskými Sláviky, sesbírali řadu ocenění, na svém kontě mají několik výběrovek i řadových alb. Janko, Rišo, Dušan, Martin, Rasťo a zpěvák Kuly jsou sázkou na jistotu. Přinášejí svůj v pořadí devátou studiovou desku. A že už bylo na čase. Fanoušci na ni čekali dlouhých šest let!

Ovládli YouTube

Docela překvapivě kapela své album ukázala fanouškům na YouTube a ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. A víceméně šlo o ohlasy příznivé. Není se čemu divit, DESmod na svém albu přináší něco nového, ale zároveň se neodklání od svého zaběhnutého stylu. Už dříve kapela představila singly Anjel a Chýbanie.

Na albu se velmi dobře podílí klávesista kapely Martin Cibulka. Ten na svá bedra vzal producentský dohled a také se podílel na textech. Že to byla trefa do černého, ukazuje právě nové album. Na textech se kromě osvědčeného Vláda Krausze, se kterým kapela spolupracuje dlouhodobě, ukázal textově také frontman Mário Kuly Kollár. Texty jsou, až na pár výjimek, smutné až by se dalo říci pochmurné a depresivní.

Textově se kapela pohybuje okolo problémů ve vztazích. Motají se okolo rozchodů a to, jak se člověk po něm cítí, zejména pak texty písní Čierna skrínka, Chýbanie nebo Nevrav mi aký som. Někdy je to možná trošku na škodu, že nezpívají optimističtěji, ale kytarové riffy a vůbec celý zvuk alba to zase vyvažuje. Čierna ovca rodiny je povedená, svou rockovou stránku v ní kapela nezapře.

Co určitě stojí za zmínku je příjemný vokál Marty Ďumbálové, která kapelu doprovázela také na letních festivalech a české části turné. Aktuálně je kapela na slovenské části turné, kam si pozvala českou kapelu Jelen. DESmod tak na albu Molekuly zvuku opět ukázal, že svůj post jedné z předních kapel na Slovensku mu patří plným právem.