Konec roku 2017 přinesl zemětřesení v kapele Chinaski. Člen Michal Malátný s Františkem Táborským se rozhodli pro menší reorganizaci a čtyři členové odešli. Podle rozhovorů se objevoval syndrom vyhoření a kapela potřebovala nové nakopnutí a nový směr. Ve fanouškovské základně to však takto pozitivně neviděli. Ať už je to jakkoliv, kapela nabrala nové členy a nyní hojně koncertují.

Nová sestava

Noví členové kapele dodali svěžest a nový dech. Na otázky, zda budou vydávat nové album a jak moc se na něm budou podílet noví členové, odpovídali všichni shodně, že je to ve hvězdách. Než k nějaké nové desce dojde, Chinaksi mají pro své fanoušky připravené album, které se skládá z nejúspěšnějších balad a písní o lásce. Za svou kariéru jich Chinaski mají na svém kontě hodně.

Michal Malátný se o desce vyjádřil následovně „jsou to zkrátka písně o ženách, mužích a věcech mezi nimi“ vysvětluje. Na desce bude spousta hitů a největších songů. Album ponese název Love Songs a vychází už v pátek 15. června pod taktovkou Universal Music. Chinaski mají za sebou aktuálně klubové turné, kde si vyzkoušeli, jak jim to v nové sestavě šlape. Aktuálně se soustřeďují na festivaly a další open air koncerty.

Česká rocková kapela vznikla v roce 1987 původem s názvem Starý hrady, fanoušci jí později pojmenovali jako Starý hadry. Chinami se jmenují v roce 1994 a to podle Charlese Bukowského a jeho postavy. V roce 1995 vychází debutové album. Album s názvem Love Song obsahuje celkem dvacet písní a najdete mezi nimi například písně Klára, 1. signální, Drobná Paralela, Láskopád, Potkal jsem tě po letech, Jaxe, Strojvůdce, Dobrák od kosti, Vrchlabí, Každý ráno a další a další.