Jeho koncerty bývají velkým zážitkem, není divu, když se v České republice objevuje jen zřídkakdy a koncertuje zde zpravidla jednou do roka. Řeč je o Ivanu Královi, českém rodákovi a jedním z nejzásadnějších českých hudebníků. V letošním roce udělá výjimku a pojede zde celé turné.

Úspěchy v zahraničí

Ivan Král se narodil v Praze a proslul jako baskytarista skupiny Patti Smith Group. Dále spolupracoval také s Johnem Caleem, Iggym Popem, Johnem Waiterem a mnoha dalšími. Ani v České republice se spolupráci nevyhýbal, pokračoval zde v práci producenta pro kapely jako Lucie nebo Mňága a Žďorp. Na svém kontě má také několik sólových alb.

V roce 1966 (ve svých 18-ti letech) spolu s bratrem Pavlem a rodiči emigroval do New Yorku. Jeho otec zde pracoval jako překladatel pro ČTK. Ze všeho nejdřív pracoval pro vydavatelství Apple Records, během toho se věnoval hraní ve skupině Luger. Později se stal členem Blondie a jeho hudební kariéra se začala rozvíjet.

Výjimečné koncerty

Půjde o výjimečné koncerty, turné si Ivan Král složit z hitů, nových písniček a coververzí. Uvádí, že bude hodně zpívat v češtině, ovšem neopomene poukázat také na svou spolupráci s Iggym Popem nebo Patti Smith, jejich songy také zazní. Během koncertů budou Ivana Krále doprovázet přední čeští hráči, Honza Ponocný, Jakub Vejnar nebo Martin Kopřiva. Některé z koncertů budou pouze s Honzou Ponocným.

Ivan Král na své turné přiveze také hosty, tedy kapelu November 2nd. Během svého turné navštíví celkem šest měst v České republice. Turné začne 2. září v Žatci a dále bude pokračovat v Milevsku, Praze, Brně, Opavě a končí 10. září ve Vysokém Mýtu.

Turné:

  1. září – Žatec
  2. září – Milevsko
  3. září – Praha
  4. září – Brno
  5. září – Opava
  6. září – Vysoké Mýto