Imagine Dragons se v České republice těší velké oblibě. V letošním roce se objevili například na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. A po svém úspěchu zde se rozhodli, že Českou republiku znovu v roce 2018 navštíví. Pro svůj koncert si vybrali naše hlavní město.

Americká popová skupina

Americká popová a alternativně rocková skupina je původem z Las Vegas a vznikla v roce 2008. Je přirovnávána ke kapelám jako Arcade Fire nebo The Killers. Nejvíc je proslavila píseň Radioactive, se kterou se dostali do podvědomí široké veřejnosti a takřka celého světa.

Členové kapely:

  • Zpěvák a bubeník Dan Reynolds
  • Kytarista Ben McKee
  • Kytarista Wayne Sermon
  • Bubeník Dan Platzman

Jejich hudba je popisována jako velmi silně pozitivní a povznášející, v dnešní době se i kapela sama oprostila od vulgarit a to nejen během jejich koncertů, ale také v textech a písních. Jméno kapely je anagramem. A původní slova pro tento anagram znají jen a pouze členové kapely.

Třetí studiové album

Krátce poté, co spatřila světlo světa jejich třetí deska Evolve se objevila informace, že kapela k desce pojede světové turné. Nyní se objevili termíny na koncerty v Evropě a pro všechny české fanoušky se zde objevila jedna zásadní zpráva. Kapela přijede také do České republiky!

V České republice kapela nebude poprvé, v roce 2013 si zde odbyla svůj první český koncert v Sasazu v Praze, podruhé přijela v roce 2016 a letos se objevila již na výše zmíněných Colours of Ostrava. Nyní je čeká vystoupení v Praze a to ve slavné O2 aréně.

Kapela v rámci evropského turné přijede do České republiky 16. dubna 2018 a předprodej vstupenek bude zahájen 22. září v síti běžných předprodejů.