Český hudební scéna se neustále vyvíjí a formuje. Přicházejí noví zpěváci, zpěvačky a kapely, které chtějí ukázat, co všechno umí. Předat lidem svou energii, pohled na svět či jen zanechat stopu. Česká skupina Vlny přináší nejen svým fanouškům krásný a jemný singl Tažní ptáci. K písni vznikl také videoklip, který dokumentuje celou práci na singlu, celý proces nahrávání. Jak se to kapele Vlny povedlo? Jaká nálada a atmosféra z celého singlu pramení?

Vlny přichází s tažnými ptáky

Singl české kapely z podhůří Jeseníků je o vzpomínání. „Každý, kdo odešel z venkova do velkého města a miluje místo odkud pochází, se v téhle písničce najde“ popisuje náladu písně zpěvák Karel Kolčava. Singl je tedy nejen o vzpomínání, ale také uvědomění si některých věcí a o přání. Kapela Vlny pochází z okolí Zábřehu a je tímto městem, ale také krajinou podhůří Jeseníků silně inspirována. Singl je poklidný, dýchá jemnou a příjemnou atmosférou, která se jistě přenese také na posluchače. Kdo stojí za hudbou a textem?

„Autorem hudby i textu je náš violista Dominik Kolčava. Doufám, že to není poslední písnička, kterou napsal, protože se nám jeho styl psaní moc líbí a jeho texty a melodie se hezky zpívají“ doplnil zpěvák kapely. A co stojí za kapelou Vlny? Především rodina, přátelství, příměstská krajina Zábřehu a krajina podhůří Jeseníků. Videoklip se natáčel v LVGNC STUDIOS u Marka Rakovického v Bratislavě. Svou jednoduchostí a autenticitou ukazuje, že nic není hrané. Když se spojí osm lidí, mohou vzniknout písně, které oslavují život, vzpomínky nebo přírodu.