Americká písničkářka Beth Ditto vlastním jménem Mary Beth Pattersonová je znává svou spoluprací s indie rockovou kapelou Gossip. Mnozí její hlas přirovnávají k Tině Turner, Janis Joplins nebo Ettě James. Před šesti lety si odzkoušela sólo dráhu, kdy vydala své debutové album Beth Ditto EP. Nyní se hlásí s novou deskou.

Beth se narodila 19. února 1981 v Searcy v Arkansasu a to do chudé rodiny, kdy její matka často střídala partnery a malá Beth vyrůstala nejen se šesti sourozenci, ale s různými nevlastními otci. Ve třinácti letech od matky odešla a žila s tetou. V čele skupiny Gossip byla již od jejího vzniku, tedy od roku 1999, kdy měla osmnáct let. Tehdy se přestěhovala do Olympie ve Washingtonu. V kapele působila až do jejího skončení v roce 2016. Zapojovala se také do řady jiných hudebních projektů, objevila se jako host například na albech Netsky či Blondie.

Sama o sobě mluví jako o feministce, zastává se především obézních žen, často pózuje pro magazíny a časopisy, aby dodala podobně vypadajícím ženám sebevědomí. Otevřeně se hlásí k homosexualitě, na Havaji si vzala svou přítelkyni a kamarádku. Aktivně podporuje LGTB komunitu ve Spojených státech amerických. Má za sebou také vlastní kolekce, spolupracovala na sadě vlastního make-upu.

Nové album

Po šesti letech se tak fanoušci této svérázné zpěvačky s nezaměnitelným hlasem dočkají nového alba. To nese název Fake Sugar a najdete na něm celkem dvanáct songů, které jsou směsicí popu, soulu, blues a elektroniky. To ostatně napověděly také první dva singly Oo La La a Fire. K písni Fire existuje také videoklip, který můžete shlédnout pod článkem. Toto album už si nyní můžete pořídit v obchodech s hudebními nosiči, vyšlo 16. června 2017.