Devítičlenná metalová partička Slipknot je známá po celém světě. Od roku 1993, kdy kapela vznikla, se těší velkému úspěchu. Jsou zvláštní. Jsou jiní. Možná to má na svědomí jejich prezentace. Mají poněkud drsný osobitý styl. Na svých koncertech vystupují v bizardních, ale do posledního detailu promyšlených kostýmů a v maskách, které mohou působit hrůzostrašně.

Začátky kapely

Na začátku všeho byli dva kamarádi, kteří založili kapelu. Ta se následně rozpadla a v roce 1995 se dala znovu dohromady. Na své vlastní náklady vydali první album, které se ihned vyprodalo. Proběhli nějaké změny ve složení kapely a úspěch se maličkými krůčky přibližovat. Do kapely přišel Corey Taylor díky němuž se začínala kapela odlišovat. Bláznivé kostýmy, kombinézy, masky a podobně. Dostali nabídku od nahrávací společnosti, vydali druhou desku s názvem Slipknot a s ní se objevuje obrovský úspěch.

Kapela dále nepolevovala, jezdili na turné, vydávali alba, snažili se o propagaci. Květen 2010 je pro kapelu smutným datem. Paul Gray z kapely byl nalezen mrtvý, příčinou smrti je předávkování morfinem a léky proti bolesti. Následně si kapela vzala čas na smutek a rozmyšlení. Na místo Paula přišel Donnie Steele, který se s Paulem úzce přátelil, možná i proto jej kapela zvolila. Donnie následně odešel a jeho místu zaplnil Alessandro Venturella.

V rámci svého turné po Evropě se tato americká metalová partička objeví také v České republice. Zakotví v O2 aréně, kterou naposledy vyprodala. Na koncertě představí poslední album .5: The Gray Chapter. Koncert se uskuteční 11. června 2019 v pražské O2 aréně. Lístky budou v předprodeji od pátku 2. listopadu 2019.