Minulý týden zasáhla hudební svět smutná zpráva. Nečekaně zemřel zpěvák Chris Cornell. Úspěšný sólo zpěvák a hlavně také frontman kapel Audioslave a Soundgarden skonal minulou středu. Tento americký rockový zpěvák vyrůstal ve velké rodině v Seattlu, s celkem pěti sourozenci. Tři z nich se věnují také hudbě. Také Chris měl odmalička velmi vřelý vztah k hudbě, v devíti poslouchal Beatles. Od mládí se věnoval hudbě, bral hodiny klavíru, pak začal hrát na bicí.

Tvrdé začátky

Chris v pubertě experimentoval s drogami a také kradl. Jeho rodiče se rozvedli a on odešel ze střední školy. Měl problémy s autoritami a také chtěl pomoci své matce. Pracoval mimo jiné v rybím obchodě a byl také šéfkuchařem v restauraci. Byl znám také svou samostatnou tvorbou, jeho hlasový rozsah čítal čtyři oktávy. Bylo mu dvaapadesát let.

Úmrtí na turné

Cornell zemřel v Detroitu, kde právě s kapelou Soundgarden absolvoval jarní část turné. Jeho smrt přišla jako blesk z čistého nebe a zasáhla celý hudební svět. Velkou ironií je, že před pár dny proběhl na internetu hoax, podle kterého zpěvák umřel. A o pár dní později se tak skutečně stalo. 18. května 2017 se zapsal černým písmem do srdcí mnoha fanoušků. Cornell spolu s Nirvanou a Pearl Jam stál za boomem grunge.

Smrt vlastní rukou

Spekulovalo se, jak vlastně Chris Cornell skonal. Patolog do celého případu vnesl nečekaný závěr, když jako příčinu označil sebevraždu a to oběšením. Pitevní zpráva však ještě není dokončena. Důvod jeho skonu se však pravděpodobně nezmění. Cornellova manželka popírá, že by měl v poslední době deprese či sebevražedné sklony. Zalarmovala jeho blízkého přítele, když se mu nemohla dovolat. Právě ten jej našel na podlaze v koupelně.